Godziszewo z lotu ptaka
Sołectwo Godziszewo leży w województwie pomorskim, powiecie starogardzkim, w gminie Skarszewy. W skład sołectwa wchodzą Marianka i Wybudowanie, siedzibą jest wieś Godziszewo. Zameldowanych na stałe jest tu około 800 mieszkańców.
Ta malownicza miejscowość pięknie wkomponowana w pagórkowaty kociewski krajobraz położona jest nad jeziorem Godziszewskim oraz rzeką Styną, wypływająca właśnie z tego jeziora.
Godziszewo - widok ze Świętej Góry
 
Łatwo tu dojechać, ponieważ wieś leży na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich: Gdańsk - Starogard Gd. i Tczew-Kościerzyna. Jest to więc idealne miejsce dla ludzi pragnących mieszkać na wsi ale jednocześnie blisko miasta.
We wsi znajduje się piękny zabytkowy kościół, szkoła, biblioteka, świetlica i boisko wiejskie wraz z infrastrukturą sanitarną, zadbany skwer, plac zabaw dla dzieci, sklepy spożywczo-przemysłowe oraz kilka prywatnych firm.

TURYSTYKA

Niewątpliwie największym walorem turystycznym naszej wsi jest jezioro, którego powierzchnia to prawie 170 ha. Jest to jezioro rynnowe, długie na 5 km ale za to niezbyt szerokie. To przepiękny akwen rozciągający się swoimi zakolami wśród pagórkowatych pól, łąk i lasów Kociewia... czytaj więcej

HISTORIA

Treść w przygotowaniu... czytaj więcej

PARAFIA

Barokowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Godziszewie pochodzi z 1748 roku. Oficjalnym inwestorem budowy świątyni był ówczesny opat cysterski z Lądu... czytaj więcej

SZKOŁA

Treść w przygotowaniu... czytaj więcej