Przygotowanie kąpieliska do sezonu lato 2017

wpis w: Wokół nas | 1
Decyzją mieszkańców o podziale funduszy sołeckich na bieżący rok nie zostały rozdysponowane żadne środki pieniężne na utrzymanie i konserwację naszych pomostów oraz plaży. Podjęliśmy jednak działania, dzięki którym kąpielisko będzie mogło w tym roku nadal spełniać swoją funkcję i umilać wakacyjny czas mieszkańcom oraz turystom.
Na plażę dostarczyliśmy śmietniki, została też wykoszona trawa oraz zamontowane bojki wyznaczające miejsce kąpieli dla osób nie umiejących pływać. Drewniane elementy pomostów zostały zaimpregnowane a część uszkodzonych desek wymieniona na nowe. Kilkoro mieszkańców z własnej inicjatywy pomaga nam również w porządkowaniu terenu plaży zbierając i wywożąc śmieci pozostawione przez innych.
Na naszym profilu na Facebooku otrzymaliśmy wiele sygnałów i uwag od mieszkańców oraz osób przyjezdnych, że utrzymanie kąpieliska w czystości i dobrym stanie technicznym jest sprawą ważną.
Pragniemy jednak zauważyć, że media społecznościowe nie są miejscem, w którym mieszkańcy powinni zgłaszać swoje uwagi i wnioski. Służą do tego zebrania wiejskie oraz bezpośredni kontakt z sołtysem i członkami rady sołeckiej.
Jak duże jest zainteresowanie mieszkańców sprawami sołectwa widać niestety na zebraniach wiejskich, gdzie na przykład na ostatnim zebraniu poświęconym podziałom funduszy sołeckich na 2017 rok, na 549 osób posiadających czynne prawo wyborcze uczestniczyło zaledwie 29 osób, co stanowi 5,28% mieszkańców naszego sołectwa.

One Response

  1. Jozef

    Bardzo dobry artykuł i cenne uwagi dla społeczeństwa. Nic samo się nie dzieje.

Zostaw Komentarz